تبلیغات
ظهور نزدیک است..

           ظهور نزدیک است..
                                        
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
دختری یا پسر؟       دوستان عزیز
سلام
بخش درخواستی ها هم به وب اضافه شد..
درخواستاتونو بگید..
اگه در توانم بود چشم..

گل مرداب 

منو بشناس ای غریبه
ای به من از من خودی تر

من گل مردابیم که
سایه ای نداره بر سر

گاهی بازیچه احساس
گاهی تسلیم به گناهم

باورم کن که جوونم اگه غرق اشتباهم

دستامو بگیر که مرداب ریشه هامو می پوسونه

این هوا هوای من نیست من و برگردون به خونه

خسته از این نارفیقان
خسته از کابوس فردام

گل مردابتو بشناس
باغبون کودکی هام


خواننده فریدون بیگدلی

<g:plusone href="http://shahreahrimani.mihanblog.com" size="small"></g:plusone>

طبقه بندی: درخواستی ها،
[ سه شنبه 30 آبان 1391 ] [ 07:35 ب.ظ ] [ آرمین حقیقی ]
عاشورا، سراسر مدرسه عشق است هراندازه که انسان‌ها با درس‌های نهفته در آن حرکت خونین و ژرف که بشریت را با ارزش‌های متعالی و مفهوم حیات هدفدار آشنا ساخت آشناتر گردند، به همان میزان عزّتمند خواهند زیست و پایه‌های حکومت طاغوت‌ها را خواهند لرزاند.

در این نوشته برخی از این درس‌ها را برمی‌شماریم.

 
1- توکّل

 
امام محمد باقر(ع) در سخنی گهربار فرمودند: «کسی که به خدا توکّل کند، شکست نمی‌خورد» و قیام خونین عاشورا، سرشار از این آموزه نیک الهی است که فرجامی جز پیروی حق بر باطل را نوید نبخشید. امام حسین‌(ع) گرچه به استناد دعوت‌نامه‌های کوفیان به سمت آنان حرکت کرد، ولی توکّْل آن حضرت به خداوند متعال بود. به همین دلیل، وقتی میان راه، خبر بی‌وفایی مردم و شهادت مسلم بن عقیل (ع) را شنید، تصمیم خویش را تغییر نداد و برای انجام تکلیف، با توکل به خدا را خود را ادامه داد. نیز بر این اساس بود که صبح عاشورا و با شروع حمله همه جانبه و بی‌ رحمانه دشمن، در نیایشی به درگاه خدا، اعتماد به پروردگارش را چنین بیان فرمود:

 
«خداوندا! تو تکیه گاه من در هر اندوه، و امید من در هر سختی هستی. تو در هر پیشامدی تکیه گاه و مایه پشت گرمی منی.»

 
2- رضا و تسلیم

 
یکی از آموزه‌های کربلا، راضی بودن به رضای الهی است. هدف امام حسین(ع) فقط خشنودی خدا و پیامبر او(ع) بود. اگر در آن قیام خونین، جان عزیزش را نثار کرد، اگر سخت‌ترین مصیبت‌ها را به جان خرید،‌ و اگر خاندان گرامی‌اش را به دست اسارت سپرد، هدفی جز کسب رضای الهی نداشت. امام حسین(ع) هنگامی که می‌خواست از مکه به سمت عراق خارج شود، خود در خطبه‌ای به این ویژگی اشاره فرموده است:

 
«ما اهل بیت به آنچه خدا راضی است،‌ راضی و خشنودیم. در مقابل بلا و امتحان او، صبر و استقاممت می‌ورزیم. او اجر صبرکنندگان را به ما عنایت خواهد فرمود.»

 
3- عمل به تکلیف

 
از آموزه‌های ارزشمند کربلا، عمل به تکلیف است. هنگامی که دعوت نامه‌های پیاپی مردم کوفه به امام حسین(ع) رسید، ایشان هرچند از سست‌عهدی کوفیان آگاه بود، ولی آن اعلام حمایت‌ها را تکلیف‌آور دانست و به سوی آنان حرکت کرد.

 
امام خمینی که خود سال‌ها بعد با همین انگیزه، قیامی عزّت آفرین را پایه ریخت،‌ در سخنانی درباره این آموزه عاشورایی می‌فرماید:

 
- این‌که حضرت ابی عبدالله (ع) قیام کرد با عدد کم،‌ برای این‌که گفتند تکلیف من این است که نهی از منکر کنم.

 
- حضرت سیدالشهدا(ع) تکلیف برای خودشان دانستند که بروند و کشته هم بشوند و محو کنند آثار معاویه و پسرش را.

 
- لکن تکلیف بود که قیام بکند و خونش را بدهد تا این‌که ملت را اصلاح کند و عَلَم یزید را بخواباند.

 
4- آزادگی

 
عاشورا، نماد آزادگی است و حضرت سیدالشهدا(ع) سرور آزادگان. همو که در پاسخ کسانی که بیعت با یزید را از ایشان می‌خواستند تا در امان بماند، می‌فرمود:‌ آگاه باشید! ناپاک زاده فرزند ناپاک زاده، مرا میان دو چیز مجبور کرده است: ‌بین مرگ و ذلت،‌ ولی هیهات که ما ذلت و خواری را بپذیریم. خداوند پذیرش ذلت را بر ما و بر پیامبر و مؤمنان روا نداشته است و دامن‌های پاک و دارای اصالت و شرف و خاندان دارای همت والا و عزّت نفس ما هرگز اجازه نمی‌دهد اطاعت فرومایگان را بر مرگ شرافتنمندانه ترجیح دهیم.

 
5- اخلاص

 
اخلاص سیدالشهدا(ع) و یاران آن حضرت، مهم‌ترین عامل جاودانگی قیام حسینی است. از زمانی که حضرت از مدینه حرکت کرد، تا مکّه و سپس کربلا، بسیار کسانِ مدّعی با ایشان همراه شدند و به ظاهر خود را حسینی نشان دادند، ولی هیچ‌کدام بر حرف خود نایستادند و در نهایت، سرور شهیدان را تنها رها کردند.

 
در روز عاشورا و صحنه نبرد کربلا نیز، تنها خون بود و شمشیر و زخم و درد و شهادت، و از مدال و پول و امتیازهای اجتماعی و مقام‌های دنیوی خبری نبود. از این رو، ماندگان و مقاومان، تنها با نیروی اخلاص به جهاد در راه حضرت دوست ادامه می‌دادند و یکی یکی شربت شهادت می‌نوشیدند.

 
6- ایثار

 
از بارزترین درس‌های عاشورای حسینی ایثار و مقدّم داشتن دیگری بر خود است. در صحنه کربلا، نخستین ایثارگر، خود سیدالشهدا(ع) بود که حاضر شد خود و خاندانش را فدای دین خدا کند و رضای او را برهمه چیز برگزیند. حتی زمانی که یاران حضرت به شهادت رسیدند و نوبت به جان‌فشانیِ بنی‌هاشم رسید، امام حسین (ع) ابتدا فرزند دلبندشان، علی اکبر(ع) را برای شهادت در راه خدا فراخواند.

 
جلوه دیگر ایثار در کربلا، کار زیبای حضرت ابوالفضل (ع) بود. آن حضرت که با لب تشنه وارد فرات شد، چون خواست آب بنوشد، یاد لب‌های تشنه امام حسین (ع) و کودکان تشنه‌کامش افتاد و به خود نهیب زد که: آیا آب می‌نوشی، در حالی که برادر و مولایت حسین (ع) تشنه و در آستانه شهادت است؟ پس آب را ننوشید و بازگشت و لب‌تشنه به شهادت رسید.

 
7- امر به معروف و نهی از منکر

 
از آموزه‌های ارزنده نهضت حسینی، توجه به دو فریضه مهم امر به معروف و نهی ازمنکر است. امام حسین (ع) در وصیت نامه‌ای که هنگام خروج از مدینه و در زمان وداع با برادرش محمد بن حنفیه برای وی نوشت، هدف از حرکت خویش را چنین برشمرد:‌

 
من نه از روی سرمستی و گستاخی، و نه برای فساد و ستمگری حرکت کردم، بلکه تنها برای طلب اصلاح در امت جدم حرکت کردم. می‌خواهم امر به معروف و نهی از منکر کنم و به سیره جدم و پدرم علی بن ابی طالب عمل نمایم.

 
حضرت سیدالشهدا (ع) در جای دیگری نیز فرموده بودند:

 
«بارخدایا! من به معروف اشتیاق، و از منکر تنفّر دارم.»

 
بر این اساس، در زیارت‌های گوناگونی که درباره امام حسین (ع) از پیشوایان معصوم (ع) وارده شده، این تعابیر دیده می‌شود: «گواهی می‌دهم تو نماز را به پا داشتی و زکات دادی و امر به معروف نمودی و نهی از منکر کردی.»

 
8- نفی نژاد‌پرستی

 
شهید، شهید است، چه تفاوت دارد که از چه نژاد و رنگ و زبانی باشد؛‌ سفید و سیاه، عرب و عجم، رومی یا زنگی. ملاک ارزش در اسلام، عقیده و ایمان است.

 
شهادتکده کربلا، بزمگاه عشق است و همه‌گونه شهیدی دارد؛ جوان، پیر، خردسال، شیرخوار، سیاه، سفید، عرب و عجم. آنجا، یگانگی است و از نابرابریِ نژادی اثری نیست. پیشوای شهیدان، حسین (ع) در صحنه نبرد، این آموزش دینی و انسانی را به کار گرفت و سپاس و ستایشی همسان به همه یارانش، از پیرمرد تا نوجوان، و از رییس قبیله تا غلام سیاه روا می‌دارد.

 
9- پای بندی به اصول انسانی و اخلاقی

 
نهضت عاشورا، مظهر ارزشگذاری به حقوق انسانی است. یاران امام حسین (ع) در بین راه کربلا، با لشکریان حرّ بن یزید ریاحی برخوردند که راه را برآن حضرت و یارانش بستند. برخی از یاران امام پیشنهاد مبارزه و نابودی آنها را دادند و دلیل آوردند که قدرت نبرد با ایشان را داریم. ولی امام مدارا کرد و یاران را به صبر دعوت فرمود.

 
همچنین صبح عاشورا که شمر جلو آمد و به آن حضرت اهانت کرد، مسلم بن عوسجه، از یاران امام خواست با تیری او را از پای درآورد که حضرت مانع شد.

 
10- رنگ و بویی جاودانه

 
مؤمن باید از فرصت‌هایی که برایش پیش می‌آید بهترین و بیشترین استفاده را بنماید و اکنون که می‌خواهد چیزی را در راه خدا ببخشد باید به آن رنگ و بوی جاودانگی دهد تا همیشه،‌ حتی پس از مرگ نیز، از آن بهره گیرد.

 
و اساساً یکی از اهدافی که اسلام وقف را فرا روی مؤمنان قرار داده این است که بعد از مرگ نیز پرونده‌ی اعمال نیکش بسته نشود و از پاداش آن تا روز قیامت بهره‌مند گردد. از این رو مردگان حسرت می‌خورند و آرزو می‌کنند که ای کاش می‌توانستند لحظه‌ای به دنیا بازگردند تا این عمل صالح را انجام دهند.طبقه بندی: محرم - ١٤٣٣،
[ سه شنبه 30 آبان 1391 ] [ 11:37 ق.ظ ] [ آرمین حقیقی ]
       تقویم ماه

۴ آذرتاسوعای حسینی [ ٩ محرم ]
۵ آذرروز بسیج مستضعفان
۵ آذرعاشورای حسینی [ ١٠ محرم ]
۷ آذرروز نیروی دریایی
۷ آذرشهادت امام زین العابدین علیه السلام [ ١٢ محرم ]
۹ آذرآذر روز، جشن آذرگان
۱۰ آذرروز مجلس
۱۲ آذرتصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
۱۳ آذرروز بیمه
۱۳ آذرروز جهانی معلولان [ 3 December ]
۱۶ آذرروز دانشجو
۲۵ آذرروز پژوهش
۲۶ آذرروز حمل و نقل
۲۷ آذرولادت امام محمد باقر علیه السلام [ ٣ صفر ]
۳۰ آذرجشن شب یلداطبقه بندی: اخبار،
[ سه شنبه 30 آبان 1391 ] [ 11:36 ق.ظ ] [ آرمین حقیقی ]
ژیم صهیونیستی طی دو روز گذشته حملات شدیدی را علیه مردم غزه آغاز کرد که با پاسخ مقاومت مواجه شده است.
به گزارش جهان، فارس به نقل از راشا تودی نوشت، رژیم صهیونیستی از عصر دیروز تجاوز جدیدی را علیه نوار غزه آغاز کرده است و حملات هوایی این رژیم تاکنون 12 فلسطینی را شهید کرده است.

 
اسرائیل از عصر روز چهارشنبه تاکنون بیش از 60 بار غزه را آماج حملات خود قرار داد و طی آن تاکنون 12 نفر شهید و نزدیک به 100 نفر زخمی شده‌اند.


بمباران شبانه غزه
 
 


 

مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به جنایت رژیم صهیونیستی بیش از 100 بار شهرک‌های صهیونیست‌نشین را هدف قرار داده و تاکنون 4 صهیونیست را کشته و ده‌ها نفر را زخمی کرده است.


 
 


شهرک نشینان صهیونیست در پناهگاه

 
در حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه از عصر روز چهارشنبه تاکنون 12 نفر شهید و نزدیک 100 نفر دیگر زخمی شدند.


طبقه بندی: اخبار،
[ دوشنبه 29 آبان 1391 ] [ 12:32 ب.ظ ] [ آرمین حقیقی ]
پس از پنج روز درگیری و حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه بالاخره اسرائیلی‌ها با شروط حماس موافقت کردند و پیش نویس توافقنامه‌ای را حاوی پذیرش شروط حماس برای آتش بس به مقامات مصر ارائه کردند.
طبقه بندی: اخبار،
[ دوشنبه 29 آبان 1391 ] [ 12:31 ب.ظ ] [ آرمین حقیقی ]

دانلود آلبوم اول (با کیفیت خوب) مداحی شیرازی برای سال 90

 FunSara.Com | فان سرا دات کاماینجا دانلودکنیدباحجم 44.75مگابایت

 

دانلود آلبوم دوم (با کیفیت خوب) مداحی شیرازی برای سال 90

 FunSara.Com | فان سرا دات کاماینجا دانلودکنیدباحجم 43.94مگابایت

 

دانلود آلبوم سوم (با کیفیت خوب) مداحی شیرازی آلبوم علم و علمدارباصدای رحیم زارع

 FunSara.Com | فان سرا دات کاماینجا دانلودکنیدباحجم 40.75مگابایت

 

دانلود آلبوم چهارم (کیفیت خوب) مداحی شیرازی بانام اشک سقا برای سال 1390

 FunSara.Com | فان سرا دات کاماینجا دانلودکنیدباحجم 66.93مگابایت

 

دانلود آلبوم پنجم (کیفیت خوب) مداحی شیرازی بانام علمدار وصدای حبیبیان برای سال 90

 FunSara.Com | فان سرا دات کاماینجا دانلودکنیدباحجم 54.54مگابایت

 

دانلود آلبوم ششم (با کیفیت خوب) مداحی شیرازی بانام دریای خون برای سال 90

 FunSara.Com | فان سرا دات کاماینجا دانلودکنیدباحجم 42.89مگابایت

 

دانلود آلبوم هفتم (با کیفیت خوب) مداحی شیرازی برای سال 90

 FunSara.Com | فان سرا دات کاماینجا دانلودکنیدباحجم 70.22مگابایت

 

دانلود آلبوم هشتم(با کیفیت خوب) مداحی شیرازی با نام کاروان غم با صدای یداللهی

 FunSara.Com | فان سرا دات کاماینجا دانلودکنیدباحجم 47.13مگابایت

 

دانلود آلبوم نهم(با کیفیت خوب) مداحی شیرازی با نام ساقی تشنه لب وبا صدای جهانگیری

 FunSara.Com | فان سرا دات کاماینجا دانلودکنیدباحجم 43.36مگابایت

 

دانلود آلبوم دهم(با کیفیت خوب) مداحی شیرازی با نام شیون وصدای کورش رضوانی فر

 FunSara.Com | فان سرا دات کاماینجا دانلودکنیدباحجم 54.38مگابایت

 

دانلود آلبوم یازدهم(با کیفیت خوب) مداحی شیرازی با نام شورآخر وصدای امیرحسین زاده

 FunSara.Com | فان سرا دات کاماینجا دانلودکنیدباحجم 40.29مگابایت


دانلود آلبوم دوازدهم(با کیفیت خوب) مداحی شیرازی با نام تشنه لب وصدای حسن شیرازی

 FunSara.Com | فان سرا دات کاماینجا دانلودکنیدباحجم 52.69مگابایت

 

دانلود آلبوم سیزدهم(با کیفیت خوب) مداحی شیرازی با نام سوزش آه

 FunSara.Com | فان سرا دات کاماینجا دانلودکنیدباحجم 104.89مگابایت
طبقه بندی: نوحه صوتی،
[ دوشنبه 29 آبان 1391 ] [ 12:23 ب.ظ ] [ آرمین حقیقی ]

----

FunSara.Com | فان سرا دات کام

 

دانلود گلچینی از مداحی های سعیدحدادیان 90

 FunSara.Com | فان سرا دات کاماینجا دانلودکنیدباحجم 10.55مگابایت


-------------------------------------------------------------------------------------------------
FunSara.Com | فان سرا دات کام

دانلود گلچینی از مداحی های محمودکریمی 90

 FunSara.Com | فان سرا دات کاماینجا دانلودکنیدباحجم 13.13مگابایت

-------------------------------------------------------------------------------------------------

FunSara.Com | فان سرا دات کام

 

دانلود گلچینی از مداحی های حمید علیمی 90

 FunSara.Com | فان سرا دات کاماینجا دانلودکنیدباحجم 10.9مگابایت

-------------------------------------------------------------------------------------------------

FunSara.Com | فان سرا دات کام

 

دانلود گلچینی از مداحی های جوادمقدم سال90

 FunSara.Com | فان سرا دات کاماینجا دانلودکنیدباحجم 6.53مگابایت

-------------------------------------------------------------------------------------------------

FunSara.Com | فان سرا دات کام

دانلود گلچینی از مداحی های میرداماد 90

 FunSara.Com | فان سرا دات کاماینجا دانلودکنیدباحجم 24.54مگابایت

-------------------------------------------------------------------------------------------------

FunSara.Com | فان سرا دات کام

دانلود گلچینی از مداحی های محمدرضا طاهری 90

 FunSara.Com | فان سرا دات کاماینجا دانلودکنیدباحجم 8.15مگابایت
طبقه بندی: نوحه صوتی،
[ دوشنبه 29 آبان 1391 ] [ 12:22 ب.ظ ] [ آرمین حقیقی ]
.: Weblog Themes By Salehon.ir :.

تعداد کل صفحات : 9 :: 1 2 3 4 5 6 7 ...

درباره وبلاگ


روزی لقمان به پسرش گفت امروز به تو 3 پند می دهم که کامروا شوی. اول اینکه سعی کن در زندگی بهترین غذای جهان را بخوری! دوم اینکه در بهترین بستر و رختخواب جهان بخوابی ! سوم اینکه در بهترین کاخها و خانه های جهان زندگی کنی !!! پسر لقمان گفت ای پدر ما یک خانواده بسیار فقیر هستیم چطور من می توانم این کارها را انجام دهم؟ لقمان جواب داد : اگر کمی دیرتر و کمتر غذا بخوری هر غذایی که میخوری طعم بهترین غذای جهان را می دهد . اگر بیشتر کار کنی و کمی دیرتر بخوابی در هر جا که خوابیده ای احساس می کنی بهترین خوابگاه جهان است . و اگر با مردم دوستی کنی و در قلب آنها جای می گیری و آنوقت بهترین خانه های جهان مال توست...

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب